Partnerský systém

FAQ - Často kladené otázky

1. Za co získávám provizi?

Umístěte na svou stránku odkaz na Martinus.cz s vlastním identifikátorem. Když k nám přijde zákazník z Vaší stránky a udělá objednávku, získáte provizi. Její výše se vypočítává na základě hodnoty zboží (bez poštovného či dalších služeb). Konkrétní procenta a podmínky najdete po přihlášení do Partnerského systému a také ve Všeobecných obchodních podmínkách.

2. Co když zákazník zruší objednávku?

Pokud zákazník zruší objednávku (nerealizuje a nezaplatí ji), pak se Vám provize nezapočítá. Pokud zákazník zruší jen nějaký produkt ze své objednávky, nebude se do provize počítat pouze tento produkt.

Příklad: Zákazník si objedná 4 knihy, které dohromady stojí 400 Kč. Jednu knihu za 100 Kč však později zruší, nebo bude nedostupná. Zbývající 3 knihy ale zaplatí a budou mu dodány. Vaše provize z této objednávky tedy činí 300 Kč.

3. V URL adrese se nenachází indentifikátor (poté, co jsem kliknul na odkaz z vlastní stránky a dostal jsem se na Martinus.cz). Je to v pořádku?

Pokud jste klikli na odkaz nebo banner, který jste získali prostřednictvím Partnerského systému, je to v pořádku. Náš systém zaznamenal Váš unikátní kód a přesměroval návštěvníka na stránku produktu.

4. Když se návštěvník dostane z mé stránky na Martinus.cz, jak rychle musí udělat objednávku, abych ještě získal provizi?

Návštěvníkovi, který přišel na Martinus.cz kliknutím na Váš odkaz, se Váš identifikátor uloží do cookies a zůstane tam 14 dní.

Příklad: Ráno v 8:00 klikne návštěvník na odkaz na Vaší stránce a dostane se na Martinus.cz, neudělá však žádnou objednávku. O 2 dny později večer ve 20:00 opět přijde na Martinus.cz z téhož počítače. Tentokrát ale přímo napíše adresu www.martinus.cz do prohlížeče a udělá objednávku. Protože ještě neuplynulo 14 dní od jeho první návštěvy, Váš identifikátor je stále v platnosti a Vy za objednávku získáváte plnou provizi. Podmínkou však je, aby mezitím nesmazal cookies, nebo nepoužíval při prohlížení internetu anonymní režim. V takovém malém počtu případů se může stát, že nám tak znemožní zjistit, že v dané lhůtě navštívil Vaši webovou stránku.

5. Pokud mezi kliknutím na banner (a ve lhůtě 14 dnů) klikne návštěvník na banner jiného účastníka Partnerského systému, kdo získá provizi?

Provize se započte vždy poslednímu partnerovi, jehož banner přivedl zákazníka na stránku Martinus.cz. Od kliknutí na odkaz začne běžet nová lhůta 14 dní, v jejímž rámci získá poslední partner nárok na provizi.

6. Jaké druhy provize mi nabízíte?

Můžeme Vám poslat standardně buď 5 % z částky nákupů rovnou na Váš účet, nebo 7% variantu provize, která je vyplácena pomocí elektronické poukázky, kterou Vám zašleme e-mailem. Poukázka musí mít minimální hodnotu 250,- Kč a platí výhradně při nákupu na Martinus.cz. Ve speciálním případě je možné se dohodnout i na jiné výšce provize.

7. Jak dlouho bude platit elektronická poukázka a mohu ji i někomu darovat?

Naše elektronické poukázky platí vždy minimálně6 měsíců od vystavení a jsou anonymní. Můžete tedy někoho potěšit milým dárkem.

8. Mohu typy provizí kombinovat?

Ano, záleží jen na Vás, jaký způsob vyplacení provize si vyberete. Vždy však nejdříve zvolíte jeden typ provize a požádáte o vyplacení. Po schválení žádosti, které Vám co nejdříve sdělíme e-mailem, můžete zbývající provize vyplatit opět libovolným způsobem.

9. Jaké formáty bannerů mám k dispozici?

Připravili jsme pro vás nejčastěji používané formáty bannerů: konkrétně 468x60 pixelů, 300x300 pixelů (square) a 160x600 pixelů (skyscraper) . Pokud nevíte, jak na svůj web umístíte bannery, stále můžete použít i vygenerovaný textový odkaz jako hyperlink.

10. Je možné získat XML feed nebo jiný hromadný import vašich titulů?

Částečně :) Nenabízíme XLM feed všech titulů, protože předpokládané použití Partnerského systému počítá s propagací jednotlivých knih nebo individuálně sestavených výběrů (např. tematický blog). V omezené míře (do 500 položek) můžete získat i feed knih se společným tématem nebo ve stejné kategorii. V části Generátor odkazů klikněte na XML export vybraných knih. Tady můžete získat URL na XML feed pro libovolnou kategorii nebo hledané slovo. Pokud máte speciální nápad na spolupráci mezi vaší a naší databází titulů, prosíme, napište nám na partner@martinus.cz.

11. Jak mohu využít bannery ve Wordpressu?

Pro systém Wordpress existuje plugin, který najdete na této adrese. Umožňuje jednoduché vkládání bannerů do stránky pomocí tzv. widgetu a také přímo do článků. Více informací najdete v popisu pluginu na stránkách Wordpress.org.